Domovská stránka » Zdraví rodiny » ZMÍRNĚTE SVÉ BOLESTI: JAK POMÁHÁ LÁZEŇSKÁ LÉČBA REVMATICKÝM PACIENTŮM?
ADVERTORIAL

Lázeňský pobyt je ryze přírodní způsob léčby a odpočinku, který se stává nejen příjemným režimovým opatřením, ale také účinným způsobem léčby revmatických onemocnění. Pravidelná péče o naši pohybovou soustavu během těchto pobytů má pozitivní vliv na naše zdraví.


Jaký je výskyt revmatických onemocnění v populaci?

V důsledku stárnutí populace se předpokládá, že revmatická onemocnění budou mít stále větší dopad na společnost. Zvýšené riziko výskytu těchto onemocnění mají starší lidé, ženy a jedinci s genetickou predispozicí. S rostoucím věkem populace se očekává, že bude třeba více zdrojů věnovat diagnostice, léčbě a prevenci revmatických onemocnění. V současné době se odhaduje, že je v České republice přibližně 250 000 osob s různým typem revmatického onemocnění. Nejčastější je pak revmatoidní artritida, kterou u nás trpí více než 100 000 pacientů.

Lázně na pojišťovnu. Jak postupovat?

Jak pomáhá lázeňská léčba pacientům s revmatickým onemocněním?

Revmatická onemocnění postihují značnou část populace. Účinnou a důležitou součástí léčebného plánu pacientů s tímto typem onemocnění je léčba lázeňská, která může výrazně zmírnit řadu nepříjemných a omezujících příznaků.

České lázeňství v obecném smyslu je přirozeně řazeno do rodinného stříbra. Méně se už ví, že jde také o obor, ve kterém Česko patří k celosvětové špičce.

Lázeňská léčba je vhodná pro řadu pacientů s revmatickými onemocněními. Pro koho přesně?

Lázeňská léčba je často doporučována pro pacienty trpící různými revmatickými onemocněními, jako jsou revmatoidní artritida, osteoartróza, ankylozující spondylitida a další. U nich je lázeňská péče více než vhodná. Například v Teplicích se specializují na dopady revmatu a veškeré pohybové obtíže. Tamější rozsáhlý balneoprovoz kombinuje termální vodoléčbu s odbornou fyzioterapií, elektroléčbou, magnetoterapií a dalšími procedurami. Díky individualizovanému léčebnému plánu dosahují pacienti v teplických lázních vynikajících výsledků.

Nabídku léčivých koupelí najdete ZDE

Jak maximalizovat a prodloužit účinky lázeňské léčby?

Po pobytu v lázních je důležité pokračovat v dodržování doporučení a cvičení získaných během léčby. Udržování fyzické aktivity, správné stravy a vhodného životního stylu je pak klíčové pro dlouhodobé výsledky. Lázně pak působí jako takový restart a místo edukace, kde Vám pomohou nastavit pohybové vzory a životosprávu. Kdo má zájem na co nejdéle trvající kondici, bude se lázeňskými doporučeními řídit i po návratu.

Vyberte si z lázeňských domů ZDE

Jaký vliv má včasná, případně opakovaná, lázeňská léčba na průběh onemocnění?

Včasná a opakovaná lázeňská léčba může přispět ke zlepšení kvality života pacientů s revmatickými onemocněními. Pomáhá zmírňovat bolest, zlepšuje pohyblivost a může pozitivně ovlivnit průběh onemocnění. Pravidelnými návštěvami lze udržovat stabilitu a snížit potřebu silnější lékové terapie.

Další článek