Domovská stránka » Zdravý nový rok » BUĎTE V NOVÉM ROCE FIT: ZAŘAĎTE DO JÍDELNÍČKU SKYR
ADVERTORIAL

Mléčné výrobky mají v našem jídelníčku nezastupitelnou roli. Díky mléčným výrobkům jsme schopni snadno přijímat řadu důležitých živin, které bychom z jiných potravin získávali jen velmi obtížně.

Jedním z mléčných produktů, který má potvrzené blahodárné účinky na lidské zdraví, je islandský Skyr, který začala v České republice jako první vyrábět Bohušovická mlékárna. Skyr je islandský mléčný výrobek, který patří na Islandu k jedněm z nejpopulárnějších potravin už více než 1 000 let a v současné době se těší obrovské oblibě po celém světě.

A není divu, je nejen zdravý, ale také výživný a chutný. Má podobnou chuť jako řecké jogurty, ale jeho textura je o něco hrubší. Skyr se vyznačuje nízkým obsahem kalorií, takže perfektně nahradí tučné mléčné výrobky. Kromě toho je Skyr z Bohušovické mlékárny takřka bez tuku a má velmi vysoký obsah bílkovin, zasytí vás tak na dlouhou dobu. Nechybí ani řada cenných vitamínů a minerálních látek.

Objevte recepty se Skyrem

Skyr si můžete vychutnat jako snídani s vysokým obsahem bílkovin, která je jako stvořená například pro sportovce. Promění se také ve zdravý dezert nebo svačinu mezi jídly. Nemusíte si ho však dopřávat jen na sladko nebo samotný. Existuje celá řada receptů, díky kterým bude váš jídelníčkem zase o něco pestřejší. Vyzkoušet můžete třeba rychlou snídaňovou pizzu.


O SKYRU Z BOHUŠOVICKÉ MLÉKÁRNY:
  • Je vyrobený z mléka od českých farmářů.
  • Vyniká vysokým obsahem bílkovin.
  • Získal titul Mlékárenský výrobek roku.
  • Je dostupný ve variantě natur i s ovocnou složkou.
Další článek