Domovská stránka » Zdravý nový rok » INHALÁTORY: EFEKTIVNÍ PREVENCE I LÉČBA DÝCHACÍCH CEST, NAVÍC Z POHODLÍ DOMOVA
ADVERTORIAL

Jak léčit nachlazení, rýmu či onemocnění dýchacích cest jako je astma bez užívání klasických léků? Vyzkoušejte domácí inhalaci. Nemusíte se obávat kontraindikací, nežádoucích účinků ani zátěže na svůj organismus. Navíc si můžete během léčebného cyklu i odpočinout a zrelaxovat.


Historie inhalačních metod sahá hluboko do minulosti. Ozdravných účinků páry mořské vody a bylinných výparů využívali už naši předci před více než 4 000 lety. Nicméně použití inhalace jako sofistikované léčebné metody datujeme až do roku 1829, kdy byly zkonstruovány první inhalační přístroje.

Trápí vás nemocnění dýchacích cest? Klikněte ZDE

Inhalace jako léčebná metoda

Inhalování je efektivní metoda léčby dýchacích obtíží, která umožňuje přímý a cílený přísun léčiva do dýchacího systému. To se dostává přímo do dýchací soustavy, nezatěžuje játra a snižuje možnost nežádoucích účinků. Často je využívána při léčbě astmatu, dutin, při sezonních onemocněních, alergiích, zánětu průdušnice a průdušek a dalších onemocněních dýchacích cest.

Jak vybrat vhodný inhalátor?

Vhodnost inhalátorů vždy závisí na individuálních potřebách pacientů. Mezi nejčastěji používané typy patří kompresorový a ultrazvukový inhalátor, liší se zejména tím, jakou náplň do nich zvolíte.

Kompresorové inhalátory 

Kompresorové inhalátory fungují díky kompresoru, který vytváří proud stlačeného vzduchu. Ten projde přes nádobku s léčivem a rozptýlí jej na malé částice (aerosol), které pacient inhaluje. Kompresorové inhalátory jsou obvykle hlučnější a vhodné pro dlouhodobé léčení, navíc zvládnou rozbít i hustá léčiva jako oleje, sirupy apod.

Ultrazvukové inhalátory 

Činnost ultrazvukových inhalátorů je založena na ultrazvukovém oscilátoru, který rozptyluje léčivo na mikroskopické částice (mlhovinu). Tyto inhalátory jsou tiché, proto se hodí i pro děti. Ultrazvukové inhalátory se používají pro aplikaci léčiv rozpustných ve vodě. Nejčastěji pro inhalaci Vincentky nebo solného roztoku.

Léčba i odpočinek

Inhalace horké páry a éterických olejů prospívá dýchacím cestám a pomáhá při alergiích a astmatu. Navíc odstraňuje stres, uklidňuje mysl a dodává energii. Pro domácí inhalaci éterických emulzí je ideální pořídit si kompresorový, inhalátor Laica. Inhalace se doporučuje provádět několikrát denně, ideálně večer před spaním, v délce 20–30 minut.

Osvojte si techniku správného dýchání

Správné dýchání je klíčové. Nasaďte si masku Laica a začněte pomalým a hlubokým nádechem nosem nebo ústy. Udělejte si krátkou dechovou pauzu, aby se léčivo udrželo v dýchacím ústrojí. Poté vydechujte ústy, následně si opět dejte krátkou pauzu. Léčebný postup si můžete zpestřit poslechem oblíbené hudby, čtením nebo sledováním televize – čímkoliv, při čem si odpočinete.

Další článek