Domovská stránka » Zdravý nový rok » SANDRA POSPÍŠILOVÁ: MÁM RÁDA VÝZVY
Zdravý nový rok

SANDRA POSPÍŠILOVÁ: MÁM RÁDA VÝZVY

FOTO: Petra Odrazilová Photography

Blíží se konec roku, a tak jsme se s moderátorkou, influencerkou a podnikatelkou Sandrou Pospíšilovou bavili o novoročních předsevzetích, životě, rodině i podnikání. Jak zvládá skloubit časově náročnou práci s péčí o rodinu a co ji motivuje?

SANDRA POSPÍŠILOVÁ (PARMOVÁ)

moderátorka, podnikatelka a influencerka

Patříte mezi lidi, kteří si dávají novoroční předsevzetí?

Dříve jsem si předsevzetí dávala, nicméně poslední roky už ne. Už totiž vím, že není čas na nic čekat a pokud chci něco změnit, je potřeba začít hned. Když mám třeba pocit, že moje tělo potřebuje detox nebo více pohybu nebo, že si chci udělat nějaký čas na relax, začínám už klidně v listopadu či prosinci.

Nicméně chápu, že Nový rok je takový hezký milník. To platí i pro mě. Možná víc než pro ostatní, protože zrovna 1. ledna slavím narozeniny. A co se mi teda, přiznávám, dlouhodobě nedaří, je splnit si sen o hezčím úsměvu. Ráda bych si nechala srovnat zuby, ale nemám je nijak dramaticky křivé, jde spíše o kosmetickou úpravu, a tak je to něco, co mě netlačí. Zkrátka, vždycky spousta dalších věcí hoří víc.

S novým rokem se často mění životní styl, ale vůle a nadšení brzy opadnou. Co vás osobně motivuje?

Pomáhá mi se na něco těšit, mít cíl. Je fajn začít pravidelně cvičit. Nicméně když máte před sebou vidinu dovolené nebo konkrétních hodnot, kterých chcete dosáhnout nebo oblečení, do kterého se chcete vlézt, jde to lépe.

Také je fajn zkusit porovnávací fotky. To jsem si třeba dělávala, když mě dříve trápila pleť. Vyfotila jsem se a po čase jsem měla radost, jak se to zlepšilo, když jsem začala používat kvalitní kosmetiku, správně se odličovat, dbát na pitný režim nebo si třeba pravidelně čistit kosmetické štětečky. 

Jaký důraz kladete v zimním období na prevenci vaší rodiny proti sezónním onemocněním?

Prevence je podle mého názoru naprosto zásadní. U nás třeba každý den jíme vitamíny. Preferuji ty z čerstvého ovoce a zeleniny, ale doplňujeme je například vitamínem C nebo D. Děti jsou už tak naučené, že si o něj samy říkají. No a pak se snažíme doma pravidelně větrat, nepřetápět, chodit jednou až dvakrát denně ven, vhodně se oblékat. Jsou to občas takové maličkosti, ale pomáhají.

V posledních letech jste začala podnikat. Jak se vám daří skloubit rodinný a podnikatelský život?

Na to by bylo fajn zeptat se třeba manžela. Obecně doufám, že dobře. Já se zrovna snažím skloubit aktivity, při kterých se dá pracovat prakticky nonstop. Moderuji různé veletrhy, tiskovky nebo eventy. Do toho pracuji i díky Instagramu, kde se dělím o všelijaké tipy, triky a střípky z rodinného života.

A pak asi nejvíce času mi aktuálně zabírá naše kosmetika KĒORY YOUNG, kterou jsme vybudovali s manželem. Starám se o naše sociální sítě, marketing, vybírám její tváře. Jsou to věci, kde se dá neustále něco vymýšlet a vylepšovat. A na tom si zakládám, dělat věci nejlíp a maximálně poctivě. Takže je občas oříšek, mít k tomu i navařeno, uklizeno a spokojené děti. Ale jsem kozoroh a mám výzvy ráda. A hlavně mě všechny moje pracovní aktivity moc baví. 

Upravujete jídelníček rodiny na základě ročních období?

Stoprocentně. Jídelníček naší rodiny vždycky odráží sezónní potraviny. V létě jahody, melouny a hodně všelijaké zeleniny. Na podzim jsou to pokrmy z dýně, brambor, jablek. V zimě vaříme hodně polévky a obecně českou kuchyni, také více peču. A celoročně milujeme vývary, ryby, dušená masa. U nás doma zkrátka milujeme dobré jídlo. A také pestrost a kvalitu. Dětem nezakazujeme ani sladké nebo smažené. Jedí všechno, ale s mírou.


O Sandře Pospíšilové:

Moderátorka a influencerka Sandra Pospíšilová (za svobodna Parmová) je známá především svým dřívějším působením na CNN Prima News. V současné době se ale kromě moderování společenských akcí věnuje svým dvěma malým dětem, Emily a Leonovi, a také podnikání. S manželem totiž v roce 2017 založili vlastní kosmetickou značku KĒORY Young.

Další článek