Domovská stránka » Zdravý nový rok » SIMONA KAREŠOVÁ: KAŽDÉ ZVÍŘE JE JEDINEČNÉ
ADVERTORIAL

Influencerka a sportovkyně Simona Karešová je velkou milovnicí zvířat. O své psy a kočky se stará co nejpečlivěji a stejně tak vybírá i krmivo či doplňky stravy, které jim dává. Při výběru klade důraz především na zdravý vývoj či podporu imunitního systému svých mazlíčků.

SIMONA KAREŠOVÁ

influencerka a sportovkyně

Při výběru krmiva pro psy a kočky je třeba brát v potaz řadu faktorů. Co je důležité pro vás? Myslíte, že mazlíčci poznají kvalitu?

Určitě je pro mě důležité, aby měli naši mazlíčci co nejkvalitnější potravu, co se složení a pestrosti týče. Spoustu produktů totiž takových není, ač se tak mohou na první pohled tvářit. Například jeden z našich pejsků smí pouze monoproteinové granule a vůbec mu nesvědčí kuřecí maso. Yoggies jsou proto pro mě ideální volbou – nabízejí dostatečný výběr. Složení potravy je navíc důležité pro zdravý vývoj všech čtyřnohých mazlíčků a kvalitu jejich srsti, drápků či kostí. Každé zvíře je jedinečné a mnohdy člověk třeba u veterináře zjistí, že zrovna jeho mazlíček potřebuje speciální krmivo a že je zároveň potřeba nezapomínat na doplňky stravy. Sama zvířata kvalitu jídla nejspíš okamžitě nepoznají, možná jedině v chuti, ale určitě se časem projeví na jejich zdraví, kvalitě a délce života.

Mezi značky krmiv, které svým mazlíčkům dáváte patří i Yoggies. Proč právě tato značka a který produkt je váš nejoblíbenější?

Yoggies mě zaujaly svým složením, které je 100% bez chemie, obilovin a zároveň kvalitou krmiva i doplňků stravy. Výrobní suroviny jsou častokrát v potravinářské kvalitě, takže si klidně můžeme talíře s večeří vyměnit. Naše kočky ráno dostávají za studena lisované granule a večer konzervy nebo B.A.R.F. Pejsci si ráno i večer také pochutnávají na granulích, do kterých jim přidávám kapku lososového tuku. Jednou za čas také dostanou například jogurt nebo pamlsek. Za studena lisované granule jsem vybrala hlavně proto, že zpracováním za studena (do 38°C) si zachovají přirozenou chuť, vůni a výživové hodnoty. Navíc díky probiotikům podporují imunitní systém a zdravý trávicí trakt našich mazlíčků.

Pro zvířata je kromě vyvážené, pestré a kvalitní stravy také důležitý pohyb a psychické bezpečí. Jaký sport se svými mazlíčky děláte vy a jak pečujete o to, aby se cítili dobře?

S přítelem chodíme s pejskem na procházky denně po práci. Miluje aportování a jezdí s námi na výlety, je to zkrátka rodinný mazel. Co se týče psychického zdraví, náš Barney je z útulku a už od mala je velice fixovaný na členy domácnosti, nerad je sám. I proto s ním vždy alespoň jeden člen domácnosti zůstává doma. Druhý pejsek, Bady, kterého mám u rodičů, chodí denně na několikakilometrové procházky. Ten zase tráví spoustu času venku a na zahradě, kam si s ním chodíme hrát. Samozřejmostí je také pravidelná dávka mazlení a drbání za uchem.

Dáváte svým mazlíčkům občas i nějaké doplňky stravy? Například výživové oleje, probiotika nebo jogurty?

Jak jsem již zmínila, našim pejskům přidáváme ke granulím lososový olej, který je bohatým zdrojem omega-3 mastných kyselin, má protizánětlivé účinky a pomáhá udržovat zdravou srst i kůži. Zároveň jim jako prevenci dáváme dentální tyčinky a také jogurty obsahující probiotika.

Další článek