Skip to main content
Domovská stránka » Zdravý nový rok » VČASNÁ PÉČE A SILNÉ KOSTI: REVMA LIGA ČR ŘEŠÍ OSTEOPORÓZU
Zdravý nový rok

VČASNÁ PÉČE A SILNÉ KOSTI: REVMA LIGA ČR ŘEŠÍ OSTEOPORÓZU

Za podpory:
iceland liechtenstein norway grants
Adobe Stock
Za podpory:
iceland liechtenstein norway grants
Adobe Stock

Pacientská organizace Revma Liga ČR se dlouhodobě věnuje zvyšování povědomí o revmatických onemocněních včetně osteoporózy, zajišťování včasné diagnostiky, kvalitní péče a rozšiřování informací o důležitosti prevence.


Osteoporóza je chronické onemocnění, které postihuje kosti a zvyšuje riziko tvorby zlomenin. Jedná se o jedno z nejběžnějších onemocnění kostí a postihuje převážně ženy po menopauze a starší osoby. V České republice hraje klíčovou roli v boji proti této nemoci Revma Liga ČR, která pacientům poskytuje potřebné vzdělání a podporu.

Pacientská organizace Revma Liga Česká republika

Revma Liga ČR je pacientská organizace, která se zaměřuje na podporu osob s revmatickými onemocněními, mimo jiné i s osteoporózou. Cílem spolku je zlepšení péče a kvality života pacientů. Organizace plní nezastupitelnou a výjimečnou funkci v poskytování informací a pomoci lidem s osteoporózou a revmatem.

Osvěta a péče

Jedním z hlavních cílů Revma Ligy ČR je zvýšit povědomí o osteoporóze a důležitosti její včasné diagnostiky. Snaží se také pacientům zajistit přístup k nejnovějším informacím a léčebným možnostem. To vše i díky spolupráci s lékaři a odborníky z oboru osteologie i revmatologie.

Aktivity pro pacienty a posílení povědomí

Pro posílení povědomí o osteoporóze se Revma Liga ČR rozhodla začlenit toto onemocnění do říjnového Světového dne osteoporózy a poskytnout desítkám pacientů příležitost k dřívější konzultaci v rámci akce nazvané „Včasná péče – silnější obrana“, která se konala v prostorách Spojka Karlín. Současně bylo na www.denartritidy.cz zveřejněno edukativní video, které představuje pět klíčových otázek a odpovědí týkajících se osteoporózy.

Prevence a edukace

Organizace také věnuje pozornost otázkám prevence osteoporózy. Upozorňuje na důležitost zdravého životního stylu, včetně vyvážené stravy a pravidelné fyzické aktivity. Důrazně doporučuje pravidelné kontroly u lékaře, zejména u osob s vyšším rizikem výskytu osteoporózy a připravila na www.revmaliga.cz speciální sekci o osteoporóze, kde je možné najít všechny zásadní informace.

Next article