Skip to main content
Domovská stránka » Zdravý nový rok » VÍTE, PROČ JE MLÉKO PRO DĚTI DŮLEŽITÉ I PO 1. ROCE ŽIVOTA? 
ADVERTORIAL

Uplynul skoro rok a z vašeho miminka vyrůstá malá osobnost. Prozkoumává svět, seznamuje se s kamarády a aktivně se zapojuje do objevování věcí. Čelíte tak další výzvě: Jak podpořit jeho imunitu, aby se adaptovala na vše nové?


Malé děti rostou jako z vody, a proto potřebují přijmout více energie než dospělí.*** Nejde ale jen o množství energie, klíčová je i vyváženost jídelníčku.

Pro jejich správný vývoj jsou nezbytné tuky, bílkoviny, omega-3 mastné kyseliny, z potravin například maso a mléko. Na druhou stranu je potřeba hlídat, aby děti nejedly příliš soli a cukru. Zároveň musíme pečovat o jejich obranyschopnost, která je klíčová pro adaptaci na nové prostředí, ať už v kolektivu nebo mimo něj.

Co nesmí v batolecím mléku chybět?

Kojení se zásadním způsobem podílí na budování dětské imunity. Bez ohledu na to, jestli je batole ještě kojeno, nepodceňujte roli mléka a mléčných výrobků v jeho jídelníčku. V případě, že kojeno už není, jsou vhodnou volbou i tzv. batolecí mléka, která jsou přizpůsobena výživovým potřebám dětí od 1 roku.

Co by nemělo chybět ve složení mléka pro batolata?

  • Vitamín C a D – Přispívají k normální funkci imunitního systému.*
  • Rychlý růst potřebuje spoustu živin! Vitamín D a vápník jsou důležití pomocníci pro normální růst a vývin kostí.**
  • Prebiotika – Často se skrývají pod záhadnými zkratkami GOS a FOS. Jedná se o důležité látky, podobné těm, které se vyskytují i v mateřském mléce.
  • Omega 3 mastné kyseliny – Tyto kyseliny přispívají kromě jiného i k rozvoji mozku a nervové soustavy.**

Pokud si nevíte rady ohledně výběru batolecího mléka, je vždy dobré se poradit se svým pediatrem. Mezi osvědčené produkty patří například mléka Nutrilon 3 a 4 Advanced nebo Profutura DUOBIOTIKTM.

2 hrnečky denně s živinami pro podporu imuniny*

Právě 2 hrnečky denně (2×166 ml) obsahují denní dávku důležitých živin pro podporu imunity*, včetně již zmíněného vitamínu D.  Kromě prebiotik GOS/FOS obsahují Nutrilon 3 a 4 Advanced nebo Profutura DUOBIOTIKTM  další důležité živiny – vápník, železo a jód, které podporují normální růst a vývoj** vašeho dítěte.

  • Železo – I když je v lidském organismu zastoupeno stopově, podílí se na celé řadě procesů. Přispívá například k normálnímu rozvoji poznávacích funkcí.**
  • Jód – Přispívá k normálnímu růstu dětí**.

#Nutrilon #2hrneckydenne #NutrilonProfutura #podporaimunity


Důležité upozornění:

1 hrneček = 166 ml Nutrilon 3 Advanced a Profutura DUOBIOTIKTM. * Vitamíny C a D přispívají k normální funkci imunitního systému. **Železo přispívá k normálnímu rozvoji poznávacích funkcí u dětí. Vápník a vitamin D jsou potřebné pro normální růst a vývin kostí u dětí. Jód přispívá k normálnímu růstu dětí. Kyselina alfa-linolenová podporuje rozvoj mozku a nervové soustavy.

Denní dávka podle hodnot referenčního příjmu podle vyhlášky č. 54/2004 Sb. Kojení je nejpřirozenějším způsobem výživy dětí. Batolecí mléka mají být pouze součástí smíšené a vyvážené stravy. Způsob použití a další informace na obalech. Potravina pro zvláštní výživu. 12/2023.

***V přepočtu na kilogram hmotnosti těla v souladu se Společností pro výživu ČR: Výživové doporučené dávky (DACH) – referenční hodnoty pro příjem živin, Výživa servis s.r.o., 2011; Referenční hodnoty pro příjem živin DACH (Společnost pro výživu, z.s.), 2019.

Next article