Domovská stránka » Zdravý nový rok » ŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ OCHRÁNÍ VÁS I VAŠI RODINU
Zdravý nový rok

ŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ OCHRÁNÍ VÁS I VAŠI RODINU

Ve spolupráci s:
Adobe Stock
Ve spolupráci s:
Adobe Stock

Důležitost životního pojištění bývá často podceňovaná, ale dobře nastavená pojistka se vždy vyplatí vám i vašim dětem. Stačí si jen vybrat tu správnou – flexibilní a na míru.

TOMÁŠ PAVLÍK

tiskový mluvčí, Česká asociace pojišťoven

Řada rodičů je na pochybách, zda se vyplatí své děti, případně i sebe, pojistit. Jaký je váš názor? 

Pojištění pro naše děti se vždy vyplatí. Nabídka na trhu je velmi široká, máme tedy z čeho vybírat. Každá pojišťovna, která má ve své nabídce životní pojištění, mívá totiž i svou dětskou variantu. Obecně platí, že je určitě správné, pokud je pojištěná celá rodina.

Jaká pojištění vnímáte jako ta nejdůležitější a liší se ideální připojištění podle věku?

U dětí platí, že smysluplné pojištění pokrývá závažná onemocnění, trvalé následky úrazu, invaliditu a ztrátu soběstačnosti a dětské úrazy. Je dobré pojistit dítě na závažná rizika a zproštění od placení pojistného v případě úmrtí dospělého pojištěnce. To platí pro jakýkoli věk dítěte. Navíc lze rovněž připojistit např. ošetřování dítěte pro případ nemoci. Možné je sjednat i pojištění rezervotvorného typu, kdy je po sjednané době mladému člověku vyplacená naakumulovaná částka, která mu pomůže v začátcích jeho dospělého života.  Doporučujeme projít si nabídku jednotlivých pojišťoven, poradit se s odborníky a sjednat takové pojištění, které nejvíce naplňuje očekávané potřeby klienta a jeho finanční možnosti.

Kdy je nejlepší čas nechat se pojistit?

Pojištění dítěte doporučujeme od jeho narození, tedy od 3 měsíců. Je dobré mít na paměti, že dobře uzavřené dětské pojištění je to, které umí být flexibilní a dokáže reagovat na nejrůznější životní situace v průběhu dospívání dítěte.

Jak přesně dokáže pojištění ochránit finanční zdraví rodiny v případě, že se jeden z rodičů kvůli úrazu nebo nemoci ocitne v dlouhodobé pracovní neschopnosti? 

Krytí pracovní neschopnosti je důležité proto, že většině zaměstnanců na nemocenské významně klesne příjem, a ne každý má pro tyto případy dostatečnou rezervu. V pracovní neschopnosti může člověk strávit třeba jen několik dní nebo týdnů, ale při vážnějších komplikacích to mohou být i měsíce a roky, a tedy stovky tisíc, o které přijde.

Životní pojištění má mnoho lidí tendenci podceňovat, protože doufají, že se jim nic špatného nestane. Neuvědomují si, že účelem životního pojištění je poskytnutí ochrany pro případ nečekaných životních okolností, a to jak ochrany jich samých, tak jejich rodiny.

I zdánlivě banální úraz s sebou může přinést nečekaně velké komplikace a delší pracovní neschopnost způsobit téměř neřešitelné existenční finanční potíže. Životní pojištění je navíc velmi variabilní celoživotní produkt, ve kterém si můžete měnit parametry pojištění v průběhu života a ve chvíli, kdy se změní rodinná situace a člověk stárne, dobře postavená smlouva životního pojištění může být neocenitelnou záchranou pro nečekané situace.

Další článek