Domovská stránka » Ženské zdraví » CO ZPŮSOBUJE PODRÁŽDĚNÍ A SVĚDĚNÍ V INTIMNÍ OBLASTI?
Ženské zdraví

CO ZPŮSOBUJE PODRÁŽDĚNÍ A SVĚDĚNÍ V INTIMNÍ OBLASTI?

Co je příčinou podráždění a svědění pochvy?

Svědění pochvy nejčastěji způsobuje kvasinkové onemocnění, které má na svědomí kvasinka „Candida albicans“, jež je běžnou součástí mikroflóry uvnitř pochvy. Je to velmi obvyklý příznak, někdy se může střídat s pocity pálení a bolesti. Pochva a její okolí jsou zarudlé, podrážděné. Může se objevit i otok.

Kvasinky mohou způsobit výtok, který je bílý a tvarohovité konsistence, ale může být i zbarvený do žluté či zelené barvy, zpravidla v případě zánětů.

Jak podráždění a svědění vaginy léčit?

Pravidelně používejte přípravky intimní hygieny. Jako první pomoc můžete také zvolit přípravky, které jsou k dostání v lékárně bez lékařského předpisu. Nemoc je třeba léčit, jinak by se mohla stát chronickou. V tom případě je léčba velmi obtížná a zdlouhavá.

Pozor! Žena může kvasinkami nakazit i svého partnera. Je proto důležité léčit nejen sebe, ale i svého partnera. U mužů se totiž onemocnění nemusí nijak projevit, a ti jej pak mohou roznášet dál, jakožto bezpříznakoví přenašeči.

Vhodné je tedy používat pouze svůj ručník, nosit bavlněné prádlo bez syntetických příměsí a raději se vyhnout koupalištím. Dokud nedojde ke zlepšení, raději omezte pohlavní styk a používejte kondom.  V případě mírných obtíží nemusíte chodit k lékaři. Podráždění se léčí antimykotiky, které se aplikují ve formě vaginálních čípků a mastí, které zakoupíte v lékárně.

Pokud se však dostaví tvarohovité výtoky, silné svědění či horečka, měla byste lékaře navštívit. Dbejte také na vyváženou stravu a snižte příjem cukrů.

Pokud hledáte šetrnou, ale účinnou pomoc, vyzkoušejte Femiglucan. Tyto vaginální čípky, s vysokým obsahem betaglukanu a kyseliny hyaluronové, jsou velmi šetrné a používají se ke zmírnění vaginální suchosti, svrbění či podráždění. Zabezpečují přirozenou vlhkost, eliminují podráždění a diskomfort, který se může vyskytnout jako důsledek stresu, onemocnění, při používání léků a léčiv (např. antibiotik). Zabezpečují hydrataci membrán vagíny a pomáhají a obnovovat rovnováhu přirozené vaginální kultury.

Užívání Femiglucanu se doporučuje po dobu trvání komplikací. Pro lepší účinek jej můžete používat také stejně dlouho po odeznění příznaků.

V boji proti (nejen) vaginálním infekcím je zapotřebí mít celkově správně fungující imunitní systém, nejen lokálně. Díky svému složení jsou vhodným pomocníkem doplňky stravy Natures Beta glucan s obsahem vysoce čistého beta glukanu a vybraných vitamínů.

Více informací na www.natures.cz

Další článek