Domovská stránka » Ženské zdraví » JAK SE SPRÁVNĚ STARAT O SVÉ INTIMNÍ PARTIE?
Ženské zdraví

JAK SE SPRÁVNĚ STARAT O SVÉ INTIMNÍ PARTIE?

Článek vznikl ve spolupráci s:
Článek vznikl ve spolupráci s:

Intimní hygiena je nedílnou součástí péče o tělo. Pravidelná péče vás odmění nejen pocitem svěžesti a čistoty, ale díky ní také můžete předejít případným komplikacím. Jak byste měli postupovat při péči o intimní partie a jaké přípravky zvolit?

Udržování intimních partií v rovnováze

V pochvě se vyskytují nejrůznější druhy bakterií a jiné mikroorganismy. Tyto mikroorganismy žijí ve vzájemné rovnováze a společně vytváření ochrannou bariéru. Pokud je však rovnováha narušená, vaše intimní zóna může být náchylnější k infekci. Proto je důležité používat výrobky, které nenarušují přirozenou rovnováhu vašeho těla nebo které mohou v případě potřeby také pomoci obnovit intimní rovnováhu.

Denní osobní hygiena

Správná všeobecná hygiena je základním kamenem zdravého životního stylu. Sprchování, čistění zubů a pravidelné umývaní rukou, jsou tím, co děláme, abychom zůstali zdraví. Naše intimní osobní hygiena si ale také zaslouží náležitou pozornost. Se správnou osobní hygienou vám může pomoci značka Lactacyd®, jejíž přípravky zajistí, že se budete cítit svěží a sebejistí i během menstruace. Protože výrobky Lactacyd® obsahují přírodní kyselinu mléčnou, která se přirozeně nachází ve vašich intimních partiích, podporují vaši intimní zónu a pomáhají udržovat vaše intimní partie v rovnováze. Receptura mycího gélu je tak jemná, že ji můžete používat každý den.

Po jakých konkrétních přípravcích sáhnout?

Pro každodenní hygienu je ideální Lactacyd® Daily Lotion nebo Lactacyd® Zklidňující. V případě náchylnosti k infekcím můžete použít Lactacyd® Prebiotic Plus. Toto mycí mléko bylo nedávno uvedeno na trh na posílení přirozené mikroflóry vašeho těla. Pokud je vaše pokožka citlivá nebo lehce podrážděná, doporučujeme použít Lactacyd® Sensitive Wash nebo Lactacyd® Pharma Sensitive. Tyto mycí emulze byly vyvinuté speciálně pro citlivé intimní partie se sklonem k podráždění.

Další článek