Skip to main content
Domovská stránka » Ženské zdraví » JE PŘÍJEMNÉ VRÁTIT SE K TOMU, CO MÁME RÁDI
Ženské zdraví

JE PŘÍJEMNÉ VRÁTIT SE K TOMU, CO MÁME RÁDI

V dnešních dnech se život opět začíná navracet do starých kolejí. Všichni jsme nyní pocítili, jaké to je, nemít možnost dělat to, co máme rádi.


A teď si představme, že lidé s inkontinencí tato omezení zažívají neustále. Ženy i muži se jen těžko smiřují s tím, že ztrácí kontrolu nad svým tělem. Často se i potýkají se ztrátou sebevědomí a pocity méněcennosti.

Strach z prozrazení je nutí omezit společenské kontakty, vzdávají se svých koníčků, sportu, cestování a dalších aktivit.

V České republice se s inkontinencí setkává každá pátá žena nad 45 let. Setkávají se s ní ale také muži a děti.

Příčiny nechtěného úniku moči mohou být různé, ale jedno má tento problém společné. Všichni se za něj stydí a řeší ho nejrůznějšími triky, jen aby to na ně „neprasklo“.

Těhotenství, porod, menopauza nebo omezená kapacita močového měchýře, to všechno mohou být důvody samovolného úniku moči u žen. U mužů bývají častými důvody operace v pánevní oblasti, úrazy, neurologická onemocnění.

Ženy i muži zkoušejí nehodám s únikem moči předcházet pravidelnými a častými návštěvami toalet. Bez prázdného močového měchýře se neodváží vyrazit ven. Po příchodu na neznámé místo se jako první zajímají o to, kde jsou toalety, aby věděli, kam zamířit v případě naléhavé situace.

Většina žen, které inkontinenci tají, si i několikrát za den mění spodní prádlo. V kabelce nosí pro případ nouze vždy náhradní kalhotky, nebo dokonce celý záchranný balíček včetně ručníku.

Do spodního prádla si kromě dámských hygienických potřeb, které jsou ale pro absorpci moči nevhodné, vkládají toaletní papír nebo jiné materiály. Tyto triky ale nezajistí, že zápach z úniku moči nebude cítit, nebo že se nestane jiná nepříjemnost.

Všechny tyto manévry, které tajně podstupují, jsou ovšem naprosto zbytečné. Na trhu je k dostání celá řada inkontinenčních pomůcek, navržených speciálně pro ženy i pro muže. Navíc díky jejich používání mohou dělat vše, co mají rádi a nemusí se nijak omezovat. Skvělý výběr těchto pomůcek nabízí řada MoliCare od značky Hartmann.

Ze širokého portfolia si lze vybrat inkontinenční vložky pro ženy MoliCare Lady. Dále i inkontinenční kalhotky MoliCare Lady Pants, které vypadají jako spodní prádlo.

Pro muže jsou tu pak speciální pomůcky MoliCare Men. Dále i pánské slipy MoliCare Men Pants, které bezpečně sají, a zároveň jsou diskrétní pod oblečením. Všechny pomůcky MoliCare spolehlivě pohltí moč i zápach a poskytují pocit bezpečí a pohodlí ve všech situacích.

Next article