Domovská stránka » Zralé ženy » PACIENTSKÝ PŘÍBĚH: VĚŘÍM V PLNÉ UZDRAVENÍ S CO NEJMENŠÍMI NÁSLEDKY
Zralé ženy

PACIENTSKÝ PŘÍBĚH: VĚŘÍM V PLNÉ UZDRAVENÍ S CO NEJMENŠÍMI NÁSLEDKY

Ve spolupráci s:
FOTO: Archiv Dobrý Anděl
Ve spolupráci s:
FOTO: Archiv Dobrý Anděl

Člověk míní, život mění. S tímto rčením by paní Zuzana, která žije v Ostravě spolu se svým partnerem Petrem a dětmi, pětiletým Petříkem a tříletou Adélkou, stoprocentně souhlasila. Loni v březnu měl její syn nehodu, v dubnu jí lékaři diagnostikovali rakovinu prsu. 

„Děti byly s partnerem 18. března 2021 na procházce a při přechodu přes přechod srazil syna nepozorný řidič. Nevšiml si světelné signalizace, ani toho, že v pravém pruhu auta zastavila, a pokračoval v jízdě na červenou. Syn jel na odrážedle, což mu možná zachránilo život. Náraz ho odmrštil, dle svědků, téměř 10 metrů daleko. Utrpěl vážná zranění a byl vbezprostředním ohrožení života. Krvácení do mozku, vnitřních orgánů, podvrtnutí krční páteře,“ začíná své vyprávění paní Zuzana s tím, že to pro celou rodinu byly neskutečně náročné chvíle. 

Se synem pak byla po celou dobu v nemocnici. Ani ne 14 dní po návratu z hospitalizace si v zrcadle všimla, že má bulku na prsu.

„Lékař mě okamžitě poslal na kontrolní sonografii a za týden jsem se dozvěděla zprávu, při níž se mi ‚zhroutil svět‘ během jednoho měsíce podruhé,“ vzpomíná paní Zuzana.

Výsledek od lékařky zněl krutě: „Zhoubný nádor prsu, agresivní forma“. Rychle došlo k vyšetření genetiky a 14 dní po oznámení diagnózy nastoupila na první chemoterapii. 

ANDĚLSKÝ BLOG: PŘEČTĚTE SI PŘÍBĚHY PACIENTŮ, KTERÝM DOBRÝ ANDĚL POMÁHÁ

Syn paní Zuzany se ze svých zranění po nehodě naštěstí dostal a nyní je z něj opět čiperný chlapeček. Ona se však se svým onemocnění bude ještě nějakou dobu potýkat. Stále se ale snaží držet svého životního optimismu.

Věřím v plné uzdravení s co nejmenšími následky, i když léčba byla hodně náročná. Naštěstí mi pomáhá nejbližší rodina a partner, kterým jsem za to nesmírně vděčná,“ dodává Zuzana, jež aktuálně ukončila chemoterapii a koncem loňského listopadu podstoupila operaci, při níž jí byla odstraněna obě prsa.

FOTO: Archiv Dobrý anděl

Rodině paní Zuzany začali pomáhat také Dobří andělé prostřednictvím nadace Dobrý anděl. Ta již 10 let podporuje pravidelnými finančními příspěvky rodiny s dětmi, kde se dítě nebo rodič potýká s vážným onemocněním.

CO JE SYSTÉM DOBRÝ ANDĚL A JAK FUNGUJE? ZJISTĚTE ZDE

„Vždy jsem sama přispívala na dobročinné účely – dětem, které vážně onemocněly, hospicům apod. Nyní stojím na druhé straně a není to příjemná záležitost. O to víc teď ale rozumím tomu, jak je tato pomoc důležitá. Nám pomáhá především v zajištění běžného chodu domácnosti, aby děti změnu pocítily co nejméně a jejich dětství bylo prožito ve stabilitě a bezstarostnosti. Velice a z celého srdce děkuji všem, kteří pomáhají druhým,“ uzavírá paní Zuzana své vyprávění.

Pokud byste chtěli rodinám, v nichž se dítě, maminka či tatínek potýká se závažným onemocněním, pomáhat i vy, staňte se Dobrými anděly.

Stačí se zaregistrovat zde, zvolit libovolnou výši příspěvku a začít přispívat. Nadace vaše příspěvky rodinám odevzdá do posledního haléře a vy se díky svému andělskému účtu můžete každý měsíc podívat, které konkrétní rodině jste pomohli.

Další článek