Skip to main content
Domovská stránka » Zralý věk » CHŮZE, KAŽDODENNÍ SOUČÁST NAŠICH ŽIVOTŮ. CO SE ALE STANE, KDYŽ PŘIJDE NEMOC?
Zralý věk

CHŮZE, KAŽDODENNÍ SOUČÁST NAŠICH ŽIVOTŮ. CO SE ALE STANE, KDYŽ PŘIJDE NEMOC?

Ve spolupráci s:
Ve spolupráci s:

Chůze je pro naše tělo přirozeným pohybem a každodenní součástí našeho života. Někdy nám však chůzi mohou ztížit různá onemocnění pohybového aparátu.

Nemoci svalové a kosterní soustavy ovlivňují všechny věkové kategorie. Patří sem například revmatoidní artritida, Bechtěrevova choroba, psoriatická artritida, sklerodermie, dna či artróza. Tyto nemoci jsou často hlavní příčinou bezmocnosti a ztráty soběstačnosti.

Spolek Revma Liga Česká republika podporuje osoby s nemocemi kosterní soustavy. Nabízí možnost, jak aktivněji sledovat svůj pohyb a nastavit si osobní cíl.

Studie Arthritis Care & Research ukázala, že pacienti s revmatoidní artritidou, kteří byli vybaveni krokoměrem, vykazovali zvýšenou pohybovou aktivitu a cítili se méně unavení. Tyto výsledky jsou důležité, jelikož únava znatelně ovlivňuje kvalitu života pacientů.

Spolek Revma Liga Česká republika podporuje osoby s nemocemi kosterní soustavy a nabízí možnost, jak aktivněji sledovat svůj pohyb, nastavit si osobní cíl, měřit kroky a získat odměnu. „Na našem webu je k dispozici aplikace, v níž sledujete své úspěchy a můžete své výkony porovnat s ostatními,“ říká Edita Müllerová, předsedkyně spolku. „Každý začátek je těžký, ale když si uvědomíme, jak je chůze důležitá pro zdraví, a začneme se jí více věnovat, máme vyhráno. Měřte s námi své kroky a společně se posuneme dál!“Edita Müllerová,
předsedkyně Revma Ligy ČRPřečtěte si také: JAKÉ JSOU ÚČINKY KONOPÍ?

Next article