Domovská stránka » Civilizační onemocnění » ZIMA V KŮŽI ATOPIKA: JAK PEČOVAT O POKOŽKU S EKZÉMEM?
Civilizační onemocnění

ZIMA V KŮŽI ATOPIKA: JAK PEČOVAT O POKOŽKU S EKZÉMEM?

Co vás napadne, když slyšíte slovo zima? Pletené šály a čepice, radovánky na zasněženém svahu… a také suchá a popraskaná pokožka. Teplotní výkyvy při přechodu z přetopených místností do mrazivého venkovního vzduchu dají zabrat i normální pokožce, která nepotřebuje speciální péči. Studený vzduch je suchý a způsobuje odpařování vody z pokožky.  

O to větší je pak utrpení pacientů s atopickou dermatitidou, jejichž pokožka reaguje na chemické, fyzikální a mikrobiální vlivy mnohem citlivěji. Do stavu pokožky se negativně promítá také běžné nachlazení ve formě chřipky, angíny nebo rýmy. Prasklinky pokožky pak představují riziko v podobě infekce, která vzniká přemnožením bakterie nebo kvasinek. Ty představují komplikaci pro další léčbu. Atopický ekzém může také negativně ovlivňovat spánek a kvalitu života.  

Onemocnění má dvě odlišné fáze:  

 • akutní fáze, kdy pokožka vzplane 
 • období mezi vzplanutími, kdy je pokožka klidnější 

Protože neexistuje žádný známý lék na atopickou dermatitidu, je hlavním cílem při každodenní péči o atopickou pokožku prodloužit neakutní fáze. Při vzplanutí je kladen důraz na co nejrychlejší zklidnění pokožky. Eucerin AtopiControl nabízí dermokosmetickou péči přizpůsobenou oběma fázím, kterou atopická pokožka potřebuje. Většina výrobků v této řadě (vhodné pro dospělé, děti a kojence od tří měsíců) obsahuje jedinečný komplex aktivních složek se zklidňujícím licochalconem A a ceramidy posilujícími kožní bariéru. Kromě výrobků základní péče zmírňujících vysušování, zarudnutí a svědění – sprchový olejlehká tělová emulzetělové mlékokrém na ruce, pleťový krém univerzální krém − přináší řada i dva nenahraditelné pomocníky: 

 • AtopiControl Acute krém byl vyvinut speciálně pro úlevu pokožce během vzplanutí – zklidňuje zarudnutí a svědění a snižuje potřebu škrábání.
 • AtopiControl Sprej proti svědění pokožku okamžitě ochlazuje, zmírňuje svědění během 60 vteřin a poskytuje úlevu až na šest hodin.

Další článek