Domovská stránka » Děti » MAMADOMISHA: CHCEME JÍT DĚTEM PŘÍKLADEM
Děti

MAMADOMISHA: CHCEME JÍT DĚTEM PŘÍKLADEM

Foto: Archiv D.Š.

Téma zdravého životního stylu je pro influencerku Dominiku Šťovíčkovou zásadní jak na sociálních sítích, tak v běžném životě. O zdravém jídle, pohybu, rodině ale i cestování jsme si s ní povídali v následujícím rozhovoru.

DOMINIKA ŠŤOVÍČKOVÁ

Youtuberka, bloggerka, influencerka a úspěšná podnikatelka Dominika Šťovíčková neboli Mamadomisha sdílí se svými fanoušky informace o všem, co má ráda. Ať už se jedná o zdravý životní styl, rodinu, módu nebo své DIY projekty.

Na vašem profilu najdeme spoustu zdravých receptů a motivace ke cvičení. Jak podporujete zdravý životní styl celé rodiny?

S přítelem se oba snažíme motivovat děti ke zdravému pohybu a chceme jim jít příkladem. Oba doma například cvičíme a děti aktivně zapojujeme. Co se stravování týče, tak syn má obědy ve školce, přítel si většinou kupuje tzv. krabičkovou dietu, a tak víceméně vařím jen pro sebe a dcerku. Ta naštěstí nemá s jídlem problém a nevadí jí ani zeleninové pokrmy. Večeře se pak odehrávají podle přání dětí. Občas si dopřejeme i smažené pokrmy, ale většina našeho jídelníčku je složena dle principů zdravého životního stylu.

Občas si dopřejeme i smažené pokrmy, ale většina našeho jídelníčku je složena dle principů zdravého životního stylu.

Nedávno jste si s partnerem pořídili nemovitost v Chorvatsku. Jak se mění jídelníček rodiny, když jste v zahraničí?

Mění se především to, že vařím pro celou rodinu. Kromě snídaní. Ty si občas necháme dovézt, abychom tak ochutnali místní speciality. Nicméně v Chorvatsku jsou potraviny dost podobné jako u nás. Mají tam stejné obchodní řetězce s podobným zbožím, takže víceméně vařím stejně. Snažila jsem se tam kuchyň vybavit vším, na co jsme zvyklí. Ale protože jsme v Chorvatsku především v letních měsících, určitě jíme více zeleninových salátů a také grilovaného masa.

Jak řešíte prevenci proti virovým onemocněním během zahraničních cest?

Popravdě jsme s dětmi ještě moc v zahraničí nebyli. Pouze v sousedních zemích, a právě v již zmiňovaném Chorvatsku. Takže zatím nebyl důvod děti například očkovat nepovinnými vakcínami. Jinak kamkoli jedeme, jsme vybaveni cestovní lékárničkou, protože s dětmi je lepší být připraven na vše.

Jak jste dokázala skloubit výchovu dvou dětí a úspěšnou podnikatelskou kariéru?

Přišlo to nějak samo. Děti jsou celkem samostatné, nebo je k tomu alespoň vedeme. Takže si umí hrát spolu, a já tak mám možnost věnovat se chvíli práci. Některé podnikání máme společné s partnerem, tam si úkoly musíme přerozdělovat. A i když jsme na děti doma dva, nebudu lhát, už se těším až budou obě chodit do školky. Budu tak mít na práci v klidu alespoň celé dopoledne v kuse a nejen chvilky různě během dne.

Další článek