Skip to main content
Domovská stránka » Děti » MARKÉTA KONVIČKOVÁ: RODIČOVSTVÍ JE OBROVSKÝ DAR
Děti

MARKÉTA KONVIČKOVÁ: RODIČOVSTVÍ JE OBROVSKÝ DAR

kredit fotografa: Adéla Mitrengová

Markéta Konvičková (26)

je zpěvačka, která si dokáže každý svůj koncert naplno užívat. Ve volném čase tvoří s kapelou, ráda cvičí Bikramyogu, chodí na hodiny zpěvu a má radost ze života po boku svých blízkých.

Jaká je Vaše nejoblíbenější věc na rodičovství?

Těžko říct. Zatím jsem mámou teprve tři měsíce. Nerada bych vybírala jen jeden detail. Celé toto období vnímám jako nejradostnější část mého života. Je to někdy náročné, ale užívám si to. Není nic lepšího, než když se každé ráno probudíte a ten váš „poklad“ se na vás směje.

Co je pro Vás důležité v rámci zdraví Vaší rodiny? Jak se díváte na očkování?

Zdraví nevnímám jako samozřejmost. Jsem vděčná za každý den, kdy je mi dobře a má rodina a známí jsou v pořádku. Žiju hodně v přítomnosti a řídím se selským rozumem. Očkování tedy vnímám takové, jaké prostě je. Na základní očkování, na které nás paní doktorka pošle, určitě s dcerou půjdu, po dalším zatím moc nepátrám. Až bude potřeba to řešit, tak to budu řešit.

kredit fotografa: Adéla Mitrengová
Jaký byl Váš porod? Připravovala jste se na něj nějak?

Ačkoli s námi Amálka už chtěla být skoro o měsíc dříve, měla jsem krásný, rychlý a bezproblémový porod. A příprava? Upřímně, nepřipravovala jsem se nijak. Podle mě se na první porod ani připravit nedá, takže jsem se o tyto věci příliš nezajímala. Užívala jsem si těhotenství a vše s ním spojené. Navíc věřím v sílu myšlenek – celou dobu jsem si z toho dělala srandu, že si třikrát kýchnu a malá bude na světě. No a nakonec to tak skoro bylo!

Co byste vzkázala ostatním rodičům?

Ráda bych jim vzkázala, že mají obrovské štěstí v tom, že se rodiči mohli stát. Přivést na svět zdravé dítě je ten největší dar – a stejně to vnímám i já.

Next article