Domovská stránka » Děti » MICHAELA SALÁK: U MĚ BYLA RODINA VŽDY NA PRVNÍM MÍSTĚ
Děti

MICHAELA SALÁK: U MĚ BYLA RODINA VŽDY NA PRVNÍM MÍSTĚ

Foto: Michaela Salák, maminka 5 dětí, na fotografii s manželem Alexandrem a se svým nejmladším děťátkem.

Dnes jsme na téma rodina a její zdraví vyzpovídali Michaelu Salák, influencerku a manželku hokejového brankáře Alexandra Saláka, který se po delší době v zahraničí od prosince 2020 vrátil do ČR jako posila pražské hokejové Sparty.

Máte opravdu velkou rodinu, letos se Vám narodilo páté dítě. Jak zvládáte rovnováhu mezi profesním a rodinným životem?

U mě byla vždy rodina na prvním místě. Kariéra mě nikdy nelákala, jsem rodinný typ a také jsem hned od začátku vztahu s manželem cestovala po hokejových destinacích podle toho, kde zrovna hrál. Hned jak jsem odešla z vysoké školy, věnovala jsem veškerý svůj čas manželovi a postupně i dětem. Dělá mi radost, že můžu naplno podporovat svého muže a veškerý svůj čas dávat dětem, dokud jsou malinké.

Vlastně až díky sociálním sítím jsem dostala možnost také přispět do rodinného rozpočtu. Spolupráce si vybírám a věnuji jim jen tolik času, kolik je nezbytně nutné, abych tím nijak neomezovala děti. Čas pro rodinu mám vždy na prvním místě.

Jak se staráte o zdraví celé rodiny?

Nepřeháníme to, ale jako rodina žijeme zdravě, děti hodně odkoukají od rodičů. Snažíme se, aby naše děti jedly zdravě a vyváženě. Kupujeme jen kvalitní potraviny, vyhýbáme se nekvalitním surovinám, fastfoodům a cukrovinkám. Všechny děti tráví hodně času venku. Mladší navštěvují lesní školku a ty starší chodí do školy, kde jsou podstatnou část dne venku. Také chceme, aby se všechny věnovaly nějakému sportu a i my jako rodiče s nimi trávíme hodně času aktivně.

Jak běžně probíhají návštevy dětí u lékařů? Zvládají to?

Vzhledem k tomu, že jsme ještě do předminulého roku žili v zahraničí a hodně se stěhovali, děti navštěvovaly lékaře dost často. Před nástupem do nové školky či školy musely podstoupit různé preventivní prohlídky, na každý sport je přijali také jen s potvrzením od lékařů. Na odběry krve jsou zvyklé chodit úplně běžně, protože v Rusku je musely absolvovat nejen před nástupem do školky, ale i při každém náznaku nemoci. Očkování jim také nevadí. Jediný, kdo je z návštěvy lékaře vždy vystresovaný, je nejstarší syn, jako nejcitlivějšímu z dětí mu to nedělá dobře. V tomto je asi po mně.

Co návštěvy zubaře? Museli jste už řešit nějaký takový problém?

Řešili jsme u nejstaršího syna zubní kazy. Už v pěti letech měl tři kazy, které mu tehdy v Rusku vrtali. Přitom na ústní hygienu dbáme. Ostatní děti mají zuby v perfektním stavu, nikdo další zatím neměl jediný kaz. Není to tím, že by zrovna ten nejstarší čištění zubů odbýval, takže nevím, zda tomu šlo nějak předejít.

Vedete s manželem děti ke sportu? Chtěli byste, aby šly ve stopách jejich táty?

Ano, chceme, aby se každé z nich nějakému sportu věnovalo. Kluci hrají závodně hokej a fotbal, k tomu trénují tenis. Holky se sportem teprve začínají, budou chodit tancovat, líbí se jim gymnastika a taky tenis.

Další článek