Domovská stránka » Věnováno ženám » ZLATA HRUDKOVÁ: ŽIJU AKTIVNĚ I S MIMINKEM
Děti

ZLATA HRUDKOVÁ: ŽIJU AKTIVNĚ I S MIMINKEM

Foto: Zlata Hrudková s manželem Josefem a synem Krisem

ZLATA HRUDKOVÁ

Mistryně světa ve fitness aerobiku a ve fitness stepu. V současné době máma 9ti měsíčního syna Kristiána. Milovnice sportu, zvířat a přírody. Člověk, který téměř neposedí, rád cestuje a když to čas dovolí, tak si rád rozšiřuje obzory. Taky milovnice italského jídla a své rodiny. 

Poslední dobou se hodně mluví o udržování imunity proti nemocem. Jak si ji udržuje Vaše rodina?

Jsme rodina, která hodně sportuje, tráví čas v přírodě a snaží se i dobře stravovat. Díky těmto návykům si troufám říct, že si imunitu udržujeme a zárověň ji posilujeme dostatečně. Naopak je u nás trochu problém umět „vypnout“. Sport a aktivní způsob života je sice skvělá věc, ale občas bychom měli jen odpočívat. Na tomhle nyní pracujeme a snažíme se, aby odpočinek patřil mezi naše pravidelné „aktivity“.

Žijete velmi aktivně, není problém skloubit takový životní styl s mateřstvím?

Po téměř půl roce společného soužití mohu s klidem říct, že to není problém. Když jsem byla těhotná, často jsem slýchávala: „No, to až budete mít miminko, tak už si takhle nebudete moc sportovat nebo cestovat.“ Já to vždy pouze diplomaticky odkývala, nekomentovala to a myslela si o tom své. Jsem zastánce toho, že pokud miminko vhodně začleníme do svého života a svého životního stylu, tak nemusíme vůbec nic měnit – naopak, miminko bude díky tomu s rodiči společně na jedné životní vlně.

Během gravidity mohou ženy absolvovat prenatální diagnostiku, která dokáže odhalit vrozené vývojové vady dítěte ještě před narozením, využila jste této možnosti?

V těhotenství jsem šla pouze na běžná ultrazvuková vyšetření, žádnou nadstandardní prenatální diagnostiku jsem neabsolvovala.

Co byste vzkázala svému těhotnému já a všem budoucím maminkám?

Užívejte si toto období na maximum, strašně rychle uteče. Zároveň odpočívejte, nechte si dostatek času pro sebe, připravujte se na miminko, hýbejte se, dobře se stravujte a naučte se správně dýchat… Tělo vám to vše v dobrém vrátí.

Další článek