Domovská stránka » Vzácná onemocnění » INFLUENCERKA ANSHULE: JAKO MAMINKA MUSÍM NEJVÍC PRACOVAT SAMA NA SOBĚ
Vzácná onemocnění

INFLUENCERKA ANSHULE: JAKO MAMINKA MUSÍM NEJVÍC PRACOVAT SAMA NA SOBĚ

FOTO: archiv Anshule

S youtuberkou a influencerkou Anshule jsme si povídali o porodu, mateřství a výchově své čtyřleté dcery.

ANSHULE

maminka, youtuberka a influencerka

Co Vás zatím naučila role maminky?

Role maminky mě naučila tomu, že musím nejvíc pracovat sama na sobě. Snažím se dcerku vychovávat s respektem, chci být parťákem do života, ne rozhodčím. Dále určitě trpělivosti a uvědomění si, že život utíká velmi rychle a je zkrátka fajn se občas ocitnout v roli dítěte a vnímat veškeré maličkosti běžného života, nad kterými my dospělí často mávneme rukou nebo jim nepřisuzujeme žádný význam.

Jak probíhaly přípravy na porod?

Jelikož mě čekal plánovaný císařský řez, tak byla příprava spíše psychická. Snažila jsem se zbytečně nestresovat a neporovnávat se s ostatními maminkami, které císařský řez podstoupily také.

Po narození se dělají různá vyšetření, například na vrozená onemocnění, podstoupili jste takové vyšetření?

Ano, dceři prováděli přímo v porodnici odběr krve z paty. Odebírali jí jen pár kapek krve.

Víte, jaká všechna onemocnění se dají z krve dítěte diagnostikovat?

Abych byla upřímná, pamatuji si pouze vrozenou vadu funkce štítné žlázy, a to jen z toho důvodů, že já sama poruchy štítné žlázy mám.

Co byste vzkázala budoucím maminkám?

Aby si užívaly každou vteřinu, i když v některých situacích to jde hůř. Slýcháme to všude, ale čas s dětmi opravdu letí rychlostí blesku a ty nezapomenutelné vzpomínky na začátku se už nebudou opakovat. Nestresujte se, pokud se s něčím v péči o miminko trápíte, vše je dočasné a nejste v tom nikdy sama.

Snažte se své dítě vést, ne mu určovat cestu, buďte po jeho boku, když vás potřebuje – například ve chvíli hysterického pláče, to je totiž ta chvíle, kdy vaši lásku potřebuje nejvíce. Dítě potřebuje cítit vaši lásku ve chvíli, kdy si to nejméně „zaslouží“. V neposlední řadě – zvládnete to!

NOVOROZENECKÝ SCREENING UMOŽŇUJE VČASNOU LÉČBU ŘADY ONEMOCNĚNÍ VČETNĚ SVALOVÉ ATROFIE

Další článek