Domovská stránka » Zralý věk » NIKDY NENÍ POZDĚ! ZBAVTE SE SVÝCH ZÁVISLOSTÍ
Zralý věk

NIKDY NENÍ POZDĚ! ZBAVTE SE SVÝCH ZÁVISLOSTÍ

Ve spolupráci s:
Ve spolupráci s:

Každý člověk si během svého života některé činnosti oblíbí více než jiné. Pokud však mezi ně patří pití většího množství alkoholu nebo kouření cigaret, zpravidla to nezůstane bez následků. Ačkoli panuje o odvykání řada pověr, ve skutečnosti není na změnu nikdy pozdě a v úhrnu vede ke zkvalitnění života.

Stále platí, že se řadíme k zemím, ve kterých se pije i kouří nejvíce v rámci celé Evropy. Na druhou stranu se trendy mění a co bylo dříve „in“, začíná být „out“. V určité zkratce bychom mohli říci, že v nastupující generaci prostě alkohol a cigarety už nemají místo. Na druhou stranu je nahrazují jiné typy závislosti.

Jednou ze služeb, která i lidem ve zralém věku pomáhá zlepšit své vyhlídky na zdravý a dlouhý podzim života, je bezplatná telefonická Národní linka pro odvykání 800 350 000.

U dříve narozených se však situace příliš nemění, což je škoda, protože člověk, který celý život kouří, se v polovině případů ani nedožije důchodu. A pokud ano, stejně jako u konzumentů alkoholu se zpravidla jedná o lidi stižené ve větší míře komplikovaným průběhem cukrovky, mrtvice, infarktu nebo různých typů nádorových onemocnění.

Jednou ze služeb, která i lidem ve zralém věku pomáhá zlepšit své vyhlídky na zdravý a dlouhý podzim života, je bezplatná telefonická Národní linka pro odvykání 800 350 000. Odborní konzultanti zde poskytují poradenství každý pracovní den od 10 do 18 h. Navíc je s nimi možné naplánovat, že se ozvou zpátky. Odvykání s jejich pomocí má několikanásobně větší šanci na úspěch, než když to člověk zkouší sám.

Mgr. Lukáš Kohoutek,
ředitel Národní linky pro odvykání


Přečtěte si také: INFARKT MYOKARDU: NÁHLÁ BOLEST NA HRUDI, NADMĚRNÉ POCENÍ A DUŠNOST

Další článek