Domovská stránka » Diabetes » Kardiabetes » VOHROMNÝ: NECHCI UMŘÍT V PADESÁTI
Diabetes

VOHROMNÝ: NECHCI UMŘÍT V PADESÁTI

František Sládek

Rozhovor s komikem a hercem a diabetikem Františkem Sládkem

Komik a vycházející hvězda Instagramu, to je František Sládek, přezdívaný VOHROMNÝ. František se netají tím, že si rád dopřeje nezdravé jídlo a má nějakých těch pár kilo navíc. Vyzpovídali jsme ho, jak to má se zdravým životním stylem a jak vnímá diabetes.

Poslední dobou se o diabetu stále více mluví, přesto spousta lidí tuto nemoc přehlíží – mnohdy až do té doby, než na to doplatí. Jak to vnímáte Vy? Máte z této nemoci respekt?

Vím, že patřím do rizikové skupiny, ale nechci si vůbec připustit, že zrovna já bych měl dostat cukrovku. Mám respekt z každé nemoci, která by mě mohla ohrozit. Snažím se proto aspoň občas věnovat nějakému pohybu a trošku si hlídat jídlo.

Důležité je se aspoň jednou za den od srdce zasmát.

Mnoho lidí Vás zná z pohledu nezkrotného baviče, pro nějž nic nepředstavuje problém a který má vždy dobrou náladu. Zůstal by Vám tento humor i tehdy, kdyby Vám lékař tuto nemoc diagnostikoval? 

To doufám! Asi bych se vnitřně trápil, ale snažil bych se, aby okolí nic nepoznalo.

František Sládek

S diabetem se dá samozřejmě bojovat a předcházet mu. A to především vyváženým životním stylem založeném na kombinaci zdravého jídelníčku a pravidelného pohybu. Co Vy a zdravý životní styl? Dbáte na zdravý jídelníček?

Momentálně mám krabičkovou dietu, takže dostávám každý den jídla v krabičce, snažím se hlídat si jídlo. Ale někdy holt povolím a „žeru všechno“. S pohybem je to teď v době Covidu težké. Chodil jsem 2–3× týdně do fitka na pás a kolo, teď to ale nejde a ven se mi tedy vůbec nechce.

František Sládek

Hojně se doporučuje sport ve formě kardio cvičení a dalších pohybových aktivit. Nešlo si nevšimnout, že jste velmi vášnivý a odhodlaný sportovec, především pokud se jedná právě o kardio. Jak se při sportu motivujete?

Motivace je jediná: neumřít v padesáti. Chtěl bych tu ještě dlouho strašit a smát se!

Kdybyste měl vzkázat pár vět lidem, kteří právě zjistili, že trpí diabetem, co by to bylo?

Hlavně mu nepodlehnout a úplně se z toho nepos*at. Vždycky se dá bojovat a žít. Důležité je se aspoň jednou za den od srdce zasmát.

Další článek