Domovská stránka » Diabetes » Kardiabetes » PROBĚHNI.SE: KAŽDÝ SVOU ÚČASTÍ POMÁHÁ PREVENCI SRDEČNÍCH ONEMOCNĚNÍ
Diabetes

PROBĚHNI.SE: KAŽDÝ SVOU ÚČASTÍ POMÁHÁ PREVENCI SRDEČNÍCH ONEMOCNĚNÍ

Mise českých lékařů do států třetího světa, stovky vyšetření, desítky objevených případů srdečních onemocnění, řada operací, které by si tamní obyvatelé nikdy nemohli dovolit. Každoroční práce Nadačního fondu České srdce si zaslouží nejen náš obdiv, ale také podporu. A tu přináší již třetím rokem běžecký happening Proběhni.se, která se uskuteční 3. října 2020.

Do něj se nově zapojuje i společnost Generali Investments CEE, která mj. uhradí startovné za všechny nově přihlášené z řad zdravotnického personálu. Odměnou je zdravotníkům nejen startovné zdarma, ale také to, že jejich účast kompletně pomůže Nadačnímu fondu České srdce.

A právě o to jde. Vždyť věděli jste, že nejen v České republice umírá na srdeční onemocnění každý druhý člověk? V zemích třetího světa nemají mnohdy ani šanci srdeční onemocnění odhalit. I k tomu pomáhají peníze z Proběhni.se, čeští lékaři díky nim mohou do těchto částí světa jezdit na pravidelné mise.

Do Proběhni.se se může zapojit úplně každý. Závod je určený všem běžcům a také fanouškům nordic walking a koná se v malebném prostředí Kunratického lesa. Zázemí závodu najdete v blízkém sousedství areálu IKEM.

Kromě závodu na tratích s přibližnou délkou 5 a 10 kilometrů a dětských běhů, se účastníci mohou opět těšit na edukativní programy zaměřené na prevenci srdečních chorob. Registrace závodníků běží na webových stránkách www.probehni.se, a to za 550 Kč. Děti zaplatí za své startovné jen 100 Kč. Běh Kunratickým lesem čeká třetí ročník v sobotu 3. října 2020.


Více informací naleznete na www.probehni.se nebo na Facebookových stránkách projektu Proběhni.se. Přihlaste se včas a přispějte svým startovným Nadačnímu fondu České srdce.


Přečtěte si také: INFARKT MYOKARDU: NÁHLÁ BOLEST NA HRUDI, NADMĚRNÉ POCENÍ A DUŠNOST

Další článek